Firmamız 1952 yılında, İzmir Mithatpaşa sanat okulu elektrik atölyesi şefi İhsan Erel tarafından kurulmuş ve faaliyetlerine ilk olarak Konak Ankara Palas Oteli altındaki bir mağazada başlamıştır.

Bir zaman sonra malzeme ve elektrikli ev aletleri satışı işini formasyonuna da uygun olarak, kupon aydınlatma elemanları imalatına yönlendirmiş ve ürünlerini yine aynı mağazada değerlendirmiştir.

1960'li yılların sonunda iş yerini İzmir'de yeni kurulmuş olan 1. Sanayi Sitesi'ne taşımış. İmalat işini evlerde mermer elektrik tablolarından saç tablolara geçişi ( Türkiye'de bir ilk olan ) sağlayan, evler için saç elektrik tabloları imalatına döndürmüştür.

1975 senesinde oğullarının katılımıyla şirketi önce kollektif sonra limited olmuş, elektrik malzeme satışına ağırlık vermiş, ve bir müddet elektrik panoları imalatı yanında elektronik zaman rölesi ve faz koruma röleleri imal etmiş, sonradan imalat işini tamamen bırakarak elektrik malzemesi satış, pazarlama ve ithalatına yönelmiştir.

Bugün Emas, Klemsan, Mutlusan, Opaş, Çetinkaya ve daha bir çok markanın bayilikleri yanı sıra çok çeşitli elektrik malzemeleri satışı ve pazarlaması ile iştigal etmektedir.